• Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Nasza szkoła korzysta z platformy EduPage, na której znajdziesz bieżące informacje z życia szkoły, aktualny plan lekcji i wiele innych informacji.
      • Wycieczka do Ojcowskiego Parku Narodowego

      • 9 maja 2024r odbyła się wycieczka do Ojcowskiego P. N. dla uczniów biorących udział w projekcie " Zielono wokół nas", który jest modułem unijnego projektu realizowanego w naszej szkole pt." NOWE PERSPEKTYWY W GMINIE NIEMCE". Uczniowie mieli okazję poznać i zobaczyć z bliska przyrodę oraz najpiękniejsze miejsca w Ojcowskim Parku Narodowym. Podziwiali największe ostańce: Bramę Krakowską, Rękawicę, Maczugę Herkulesa. Zwiedzili Jaskinię Ciemną zamieszkałą przez liczne gatunki nietoperzy oraz Zamek w Pieskowej Skale. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

         

      • Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej

      • 14 marca 2024r w Szkole Podstawowej im. Joachima Lelewela w Jakubowicach Konińskich, odbył się Gminny Konkurs Poezji Śpiewanej. Nasza szkołę reprezentowały uczennice Judyta Piskorska z klasy 5 i Oktawia Tyburek z klasy 6.
        Dziewczynkom gratulujemy wspaniałych występów. Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.
      • Szkoła Podstawowa im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny w Rudce Kozłowieckiej realizuje projekt „You teach, I learn - a changing school in the post-pandemic era”

      •  

        Projekt „You teach, I learn - a changing school in the post-pandemic era” jest realizowany w Szkole Podstawowej im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny w Rudce Kozłowieckiej ze środków Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego 2021-2027. Ogólna wartość projektu opiewa na kwotę 53 146,56 zł. i obejmuje dofinansowanie w proporcji 82,52% budżet środków europejskich i 17,48% środków budżetu krajowego. 

         

        Projekt realizowany jest w okresie od 31.12.2023 r. do 29.06.2025 r. 

        Realizacja projektu ma wspierać system doskonalenia kadry naszej szkoły w wymiarze europejskim. Grupę docelową projektu stanowi 7 nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny w Rudce Kozłowieckiej, którzy wezmą udział w działaniach “job shadowing” w ramach mobilności zagranicznej.

        Uczestniczący w mobilności nauczyciele będą prowadzić obserwację w zakresie: stosowania metod aktywizujących, prowadzenia nauczania inkluzywnego oraz stosowania metod rozwijających kompetencje społeczne uczniów. Aspektem, na który nauczyciele będą zwracać szczególną uwagę, będzie również praca z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną, spektrum autyzmu i innymi trudnościami. 

        Cele projektu:

        • Podniesienie kompetencji językowych kadry szkoły;
        • Podniesienie kwalifikacji kadry pedagogicznej w zakresie edukacji włączającej, w tym w warsztacie pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych;
        • Nabywanie i rozwijanie kompetencji kadry pedagogicznej w zakresie stosowania cyfrowych narzędzi edukacyjnych i komunikacyjnych;
        • Podnoszenie jakości pracy szkoły i kwalifikacji nauczycieli poprzez szkolenia zagraniczne oraz udział w projektach europejskich;
        • Tworzenie wizerunku szkoły nowoczesnej o standardach europejskich.
      • Nowe perspektywy w Gminie Niemce

      • Od stycznia 2024 roku w ramach programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, działanie 10.3 Kształcenie ogólne Priorytetu X Lepsza edukacja, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, realizowany jest w szkole projekt ,,Nowe perspektywy w Gminie Niemce’’ Ogólna wartość projektu opiewa na kwotę 722 353,88 z czego 614 000,80 dofinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia i szkolenia  oraz zapewnienie równego dostępu do edukacji. Realizacja tego celu nastąpi  poprzez  dodatkowe wsparcie w postaci zajęć wyrównawczych i rozwijających dla uczniów oraz podniesienie kwalifikacji u nauczycieli.

            W ramach projektu realizowane będą zajęcia z programowania i drukowania 3D, doradztwa zawodowego ,,Kim będę jak dorosnę’’, robotyki, j. angielskiego, matematyki, przyrodnicze ,, Zielono wokół nas”, wokalne,  integracji sensorycznej oraz  zajęcia z psychologiem.
            
        W ramach dofinansowania  zakupione zostaną  nowoczesne narzędzia i sprzęt komputerowy oraz multimedialny do prowadzenia zajęć edukacyjnych z zastosowaniem TIK (zestawy komputerowe, drukarka 3D, skaner 3D, monitory interaktywne ). Szkoła wzbogaci się także o pomoce dydaktyczne , które są szczególnie przydatne w zajęciach wyrównawczych i rozwijających z różnych dziedzin, ponieważ pozwalają na dopasowanie materiału do indywidualnych potrzeb uczniów ( interaktywna podłoga multimedialna, zestawy Lego Education, gry edukacyjne, karty metaforyczne, karty rozwijające umiejętności, ścieżka sensoryczna, materace sensoryczne, instrumenty muzyczne i wiele, wiele innych)
          
        Organizowane będą także wyjazdy edukacyjne oraz zawodowoznawcze, które dają uczniom możliwość zastosowania w praktyce wiedzy teoretycznej zdobytej w szkole.

         

    • GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

      Dnia 14 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Ireny Kosmowskiej w Krasieninie odbył się XVIII Gminny Konkurs Pięknego Czytania pod patronatem Wójta Gminy Niemce - „Czytanie dodaje skrzydeł”

      Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły– Gabriela Goral  zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

        • DZIEŃ OTWARTY

        • Zapraszamy serdecznie do naszej szkoły w Rudce Kozłowieckiej na Dzień Otwarty, który odbędzie się w dniu 5 marca 2024 roku o godzinie 16.00.

          To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć naszą szkołę od środka i poznać jej codzienne życie. W tym dniu będziemy mieli wiele atrakcji dla uczniów, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych.

          Będzie można spotkać się z nauczycielami, poznać program nauczania, zwiedzić sale lekcyjne oraz pomieszczenia szkolne. Ponadto, będzie można dowiedzieć się więcej o naszej ofercie edukacyjnej oraz o tym, jakie korzyści może przynieść nauka w naszej szkole.

          Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców oraz wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną podczas Dnia Otwartego.

    • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

      Etap szkolny:

      1. miejsce- Gabriela Goral

      2. miejsce-Julia Maj

      3. miejsce -Julia Romanowska, Wiktoria Świeboda

      Naszą szkołę w  Gminnym Konkursie Pięknego Czytania w Krasieninie będą reprezentować: Gabriela Goral i Julia Maj.

      • NIEZAPOMNIANE MELODIE

      • 25 stycznia 2024 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie odbył się w XVII Powiatowy Festiwal ,,NIEZAPOMNIANE MELODIE''. Na scenie zaprezentował się duet z klasy 4 w składzie: Weronika Gawrońska i Wiktoria Machowicz , oraz solistka Oktawia Tyburek z klasy 6 , która otrzymała Nagrodę Specjalną Wójta Gminy Niemce. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom pięknych występów.

      • Narodowe czytanie

      • W b. r. szk. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Narodowego czytania”, promowaną przez Prezydenta RP. Uczniowie klas 4-8 wysłuchali kilku ballad A. Mickiewicza odczytanych przez Panią Dyrektor Barbarę Jaszczuk oraz p. Paulę Jabłońską i p. J. Janicką.

        Tajemniczy świat pełen nimf i zjaw zainspirował uczniów do stworzenia prac plastycznych oraz maksym zachęcających do lektury. Jednym z najciekawszych i najmocniejszych było hasło, które powstało w klasie 8 – „Nie czytasz, zginiesz!”.

         I coś w tym jest! Współczesny człowiek, niewątpliwie, musi czytać, jeśli nie chce zginąć w gęstwinie informacji, dokumentów i kwestionariuszy.  Czytanie daje moc!

         

         

          • Pierniczki w klasie pierwszej

            Przed Świętami Bożego Narodzenia klasa pierwsza postanowiła przygotować świąteczne pierniczki. W tym przedsięwzięciu pomogła dzieciom pani Katarzyna Malicka mama jednego z uczniów. Wszyscy z zapałem przystąpili do pracy. Dzieci wycinały przeróżne kształty, a po upieczeniu zdobiły kolorowym lukrem i cukrowymi ozdobami. Korzenny zapach pieczonych pierniczków unosił się w całej szkole. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

          • SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM DRUKARNI

            Mama jednej z naszych uczennic pani Magdalena Cygan zdradziła naszym uczniom tajniki pracy w drukarni. Dzieci miały okazję zapoznać się ze sposobem wykonywania nadruków na rożnych opakowaniach, zaproszeniach, kalendarzach, bilbordach. Poznały słownictwo specjalistyczne związane z pracą w drukarni. Dziękujemy pani Magdalenie Cygan za przeprowadzenie interesującego spotkania. Zdjęcia ze spotkania są dostępne w galerii.

          • Rozstrzygnięcie konkursu

            Mateusz Malicki – I miejsce w konkursie fotograficznym

            W konkursie plastycznym wyróżnione zostały prace uczniów:

            Mateusza Bolka z kl.6,
            Macieja Droździela z kl.6,
            Wiktorii Kozłowskiej z kl.5,
            Jakuba Dybały z kl.4,
            Julii Smarz z kl.4,
            Zofii Kochanowskiej z kl.2
            Jury: Jolanta Janicka, Iwona Nakonieczna

          • Zabawa andrzejkowa

            26 listopada dzieci i młodzież z naszej szkoły bawiła się na zabawie andrzejkowej. Nie zabrakło wróżb andrzejkowych, grupowych pląsów, tańców w parach oraz indywidualnych. Zdjęcia do obejrzenia w albumie fotograficznym.

          • Na zajęciach koła ekologicznego

            Uczniowie uczęszczający na koło ekologiczno-przyrodnicze spotkali się z absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego wydziału Ochrony Środowiska Krzysztofem Walczakiem, który rozmawiał z młodzieżą o szkodach wyrządzanych w lasach przez zwierzęta jeleniowate oraz niektóre owady. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację multimedialną o drzewach niszczonych przez pasożyty, inne zwierzęta, a także przez ludzi.

          • W świetlicy szkolnej

            W bieżącym roku szkolnym uczniowie bardzo chętnie uczęszczają na zajęcia świetlicowe, na których rozwijają swoje zainteresowania, odrabiają lekcje, a przede wszystkim bawią się z kolegami i koleżankami. O to wypowiedź uczniów z kl. 3 ( Michała Stefaniaka i Grzegorza Rycyka): w świetlicy najbardziej lubimy bawić się klockami. Raz zbudowaliśmy duże miasto, w którym były ulice, rynek, piętrowe domy z wieżami kontrolnymi, parkingi. Budowa tego miasta zajęła nam dużo czasu. Lubimy też rysować, bawić się w sali gimnastycznej klockami piankowymi oraz grać w piłkę. Gdy jest ładna pogoda wychodzimy na dwór i huśtamy się na nowych huśtawkach lub kopiemy piłkę. W świetlicy mamy szachy i inne gry planszowe, w które często gramy.

          • 20 listopada - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

            20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka.

            W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie dokładnie zapoznali się ze swoimi prawami podczas prezentacji multimedialnej pt: ,,Prawa dziecka” oraz podczas przedstawienia na ten sam temat w wykonaniu uczniów klasy 2 i 3. Prezentację i przedstawienie przygotowała pani Teresa Bilińska, rzecznik praw dziecka w naszej szkole.

          • Konkurs ,,Dom Marzeń”

            Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Twórców Ludowych Lubelszczyzny wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez LEROY MERLIN w Lublinie. Wykonali wspólną pracę-domek, w którym każda klasa przygotowała jedno pomieszczenie wyposażając je w meble i urządzenia potrzebne w tym pomieszczeniu.

          • Pozdrawiamy z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień

            Święto to, obchodzone dziś w ponad 180 krajach, wywodzi się z USA i ma już 43 lata. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

            Taki cel przyświecał nam, gdy 20.11. Samorząd Uczniowski zorganizował warsztaty plastyczne dla klas I – VI, w czasie których starsi uczniowie razem z młodszymi wspólnie wykonywali Ordery Uśmiechu. Z tej okazji w klasach IV – VI odbyły się także wybory Miss i Mistera Życzliwości. Tytuł Miss Życzliwości 2015 zdobyły ex aequo Wiktoria Kozłowska (klasa V) i Anita Małyska (klasa IV). Miano Mistera Życzliwości uczniowie przyznali Kacprowi Szczepańskiemu (klasa V). Gratulujemy, bo zdobycie takiego tytułu to naprawdę powód do dumy! Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat, do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

          • DOM MARZEŃ

            Dziękujemy bardzo za udział w głosowaniu w konkursie plastycznym ,,Dom marzeń” organizowanym przez LEROY MERLIN w Lublinie.

            Uczniowie naszej szkoły wspólnie przygotowali domek z kartonu, który w ogólnym konkursie, zajął III MIEJSCE.

            Dziękujemy bardzo Państwu Malickim za wielkie zaangażowanie w przygotowaniu pracy konkursowej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania pracy, a także głosowania w siedzibie sklepu w Lublinie.

          • Kocham Cię, Polsko!

            W Szkole Podstawowej w Rudce Kozłowieckiej Narodowe Święto Niepodległości nie kojarzy się nikomu z nudną akademią. Już od kilku lat uczniowie decydują, by zamiast niej, świętowanie miało charakter konkursu dla całej szkoły. Zadania konkursowe są bardzo różne. Od literowania trudnych ortograficznie słów, przez pytania z wiedzy na temat geografii, historii, polskich tradycji, znanych Polaków, do wykonania plakatów czy śpiewania pieśni patriotycznych. Cała szkoła dobrze się bawi, a wszechobecne biało– czerwone barwy i radość lepiej służą patriotyzmowi niż nieuważne wysłuchanie kilku wierszy. To nasz sposób na świętowanie 11 listopada.

          • Rajd rowerowy 29 października 2015r.

            W ramach koła przyrodniczo-ekologicznego uczniowie z kl. VI i V byli rajdzie rowerowym. Głównym celem wycieczki były obserwacje i pomiary najbliższych pomników przyrody – wiekowych lip w Nasutowie i Pólku. Po drodze do lip uczniowie wraz z opiekunami zatrzymali się przed Szkołą Podstawową w Nasutowie, gdzie spotkali się z szóstoklasistami i wysłuchali historię ich szkoły. Uczestnicy rajdu obserwowali stare lipy, dokonali pomiarów obwodów pni najbardziej okazałych drzew oraz utrwalili wykonanie swoich zadań na zdjęciach, które można obejrzeć w zakładce – album fotograficzny.

          • Ślubowanie pierwszoklasistów

            Dnia 21 października 2015 r w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. W odświętnej atmosferze najmłodsi uczniowie zaprezentowali społeczności szkolnej i rodzicom swoje umiejętności. Recytowali wiersze
            i pięknie śpiewali piosenki. Uroku dodawały im birety-okolicznościowe nakrycia głów.

            Po części artystycznej, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom
            i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania każdy uczeń został pasowany symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor Barbarę Jaszczuk. Obecni na uroczystości życzyli pierwszakom ,,samych piątek i szóstek w szkole” oraz wręczyli prezenty. Nowi uczniowie otrzymali legitymacje szkolne oraz książeczki SKO. Koleżanki
            i koledzy ze starszych klas również wręczyli upominki.
            Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany prze

          • Wycieczka do Chełma i Poleskiego Parku Narodowego

            W środę 7 października 2015r. odbyła się wycieczka edukacyjna w ramach projektu ekologicznego „Pomniki przyrody w naszym otoczeniu”. Na wycieczkę pojechało 45 uczniów z klas 3 – 6, którzy zwiedzili dawną kopalnię kredy w Chełmie. W podziemiach kredowych zobaczyli narzędzia górnicze, którymi wydobywano kredę, starą studnię i wiele ciekawych przedmiotów codziennego użytku z dawnej epoki. Oczywiście mieliśmy okazję zobaczyć stałego mieszkańca podziemi kredowych – Ducha Bielucha. Kolejnym punktem wycieczki był Ośrodek Dydaktyczno - Administracyjny PPN w Urszulinie, w którym obejrzeliśmy film przyrodniczy o roślinności i zwierzętach żyjących w PPN. Tu zobaczyliśmy wychów malutkich i większych żółwi błotnych oraz dowiedzieliśmy się o ich życiu, zagrożeniach i wiele innych ciekawych informacji. W Muzeum Przyrodniczym PPN obejrzeliśmy okazy zwierząt zamieszkujących Polesie. Dla niektórych ucz

          • Święto Pieczonego Ziemniaka

            We wtorek 6 października wszystkie dzieci wraz z nauczycielami oraz liczną grupą rodziców udały się na pieszą wycieczkę do lasu. Rozpaliliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski, jabłka, chlebek, pianki i ziemniaki - uczta była wspaniała.
            Obserwowaliśmy również las, który w kolorystyce jesieni wygląda po prostu wspaniale. Dodatkowych atrakcji dostarczyła nam mgła, która akurat we wtorek w ogóle nie zniknęła.
            Zebraliśmy materiał przyrodniczy: żołędzie, liście drzew i krzewów, grzyby. Który uatrakcyjni nam w klasie lekcje. Wspólne gra w piłkę zintegrowała, szczególnie chłopców ze wszystkich klas. Przy okazji odwiedziliśmy grób nieznanego żołnierza w lesie, który posprzątaliśmy. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć poległych.

    • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Rozkład jady autobusu szkolnego:

      Odjazdy z Rudki Kozłowieckiej 710

      Odjazdy spod szkoły w Niemcach 1330, 1515

       

    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Logowanie